Velkommen til Nordfyns civile Hundeførerforening

Klubhuset på Gørtlervej

Klubhuset på Gørtlervej er et dejligt samlingspunkt
både til hverdagens træning,
men også når der er

forskellige arrangementer.

 

Sidste nyt (klik på teksterne herunder og se mere)

  • VIGTIGE DATOER

    Vigtige datoer for arrangementer, som foregår i NCH i 2019:

    07. januar Træningen starter efter juleferien
      januar Ordinær generalforsamling
        B og A-konkurrence - landsdækkende
       

    C og E-konkurrence - landsdækkende

        

     

        C og B- Jubilæumskonkurrence - landsdækkende
    27. maj NCH 27 års fødselsdag
        Agility-konkurrence - landsdækkende
    22. juni Sommerafslutning 
      august Rally-konkurrence landsdækkende
    23. november Juleafslutning

     

     

  • HUSK DER LIGGER DCH-BLADE I KLUBHUSET

    Medlemmer kan få bladet tilsendt mod betaling af kr. 100 for et helt år.
    Send en mail til  kassereren med navn og adresse.
    I modtager bladet, når beløbet er indbetalt på konto 6862-1056438.
    DcH-bladene kan også ses på dch-danmark.dk

  • HOLDBESKRIVELSER

    Se opdatering og nyhed under fanebladet "Hold beskrivelser"

  • Nyhedsbrev 2019, med bl.a. kontingentpriser

    Kommer senere

  • NY HOLDINDDELING gældende fra 06. august 2018

    Den nye holdinddeling, som gælder fra 6. august 2018, kan ses under "Vigtig info" - Træningstider

  • Resultater fra juleafslutningen 2018

    Hermed resultater fra juleafslutningen 2018

     

    B-Klassen

     

     

     

    Point

    Plac.

     

     Lars Jepsen

     Teddy

    192,90

    1

      

     Louise Trolle

     Nuuka

    179,15

    2

     

     Morten Scheffmann

     Hannibal

    174,80

    3

     

     Ulla Mattisson

     Chico

    168,30

    4

     

     Keld Rasmussesn

     Zashia

    157,05

    5

     

     Bente Rasmussen

     Wilma

    156,20

    6

     

     Helle Petersen

     Blauma

    148,65

    7

     

     Solveig O. Berthelsen

     Emma

    144,10

    8

     

     Vibeke Astrupgaard

     Dexter

    131,25

    9

     

     Peter Tobiassen

      Pepito

    123,80

    10

     

     Hans-Peder Larsen

     Becca

    102,90

    11

     

     Britta M. Wedel

     Bruno

    99,50

    12

     

     

     

     

     

    C-Klassen

     

     Tanja Thornberg

     Aiko

    107,15

    1

     

     Sanne Vestergaard

     Thaigo

    98,3

    2

     

     Louise Dahl

     Asta

    90,0

    3

     

     Lars Kjærgaard     UFK

     Balder

    98,45

     

    Aspirant

     

     Jeanette Jørgensen

     Zoya

    93,5

    1

     

     Lars Christiansen

     Vaks

    82,5

    2

     

     Marian Frederiksen

     Freja

    75,6

    3

     

     Mette Pedersen

     Paya

    64,5

    4

     

     Annette Scheffmann

     Dagmar

    64

    5

     

     Ulla Knudsen

     Gina

    59,5

    6

     

     Lone Salbo

     Balto

    59,0

    7

     

     Malene Skjelbo

     Aslan

    46

    8

    Begynder

     

     Christina Nyborg

     Louie

    73

    1

     

     Jane Henningsen

     Tjalfe

    70

    2

     

     Vivian Michaelsen

     Bob

    57

    3

     

     Martin Jørgensen

     Thor

    50

    4

     

     John Harfeldt

     Ziggy

    38

    5

    Hvalpe

     

     Karin Sahl

     Kato

    74

    1

     

     Lasse Nielsen

     Alma

    73

    2

     

     Ellen Bertelsen

     Malou

    67

    3

     

     Charlotte Kirk

     Eddie

    65

    4

     

     Berit Rähr

     Zeus

    59

    5

    Agility Begynder

     

     Anne-Grethe Jervelund

     Morris

    55

    1

     

     Henning Møller          

     Aslak

    50

    2

     

     Pia Stenderup             

     Nova

    18

    3

    Agility Øvet

     

     Lise-Lotte Kragh         

     Rose

    109,72/5

    1

     

     Britt Lundgren             

     Casja

    134,17/20

    2

    Rally Begynder

     

     Elisabeth Jørgensen

     Dina

    92

    1

     

     Henning Møller

     Aslak

    88

    2

     

     Dorthe Klinggaard

     Ronja

    87

    3

     

     Susanne Tost

     Niki

    86

    4

     

     Silje Jakobsen

     Murphy

    84

    5

    Rally Øvet

     

     Elie Hage

     Bella

    97

    1

     

     Ulla Mattisson

     Chico

    94

    2

     

     Lillian Rasmusssen

     Zindy

    91

    3

     

     Jeanette M. Jørgensen

     Zilly

    87

    4

     

     Helle Petersen

     Tiki

    86

    5

     

     Anja Nielsen

     Pepsi

    84

    6

     

     Henriette Andersen

     Buller

    82

    7

     

     Lisbeth Himmelstrup

     Dexter

    78

    8

     

     Jeanette M. Jørgensen

     Zoya

    76

    9

     

     Lone Salbo

     Balto

    68

    10

     

     Malene Skjelbo

     Aslan

    IB

    11

    SAT-hold

     

     Iben Donner

     Audi

    118

    1

     

     Birgitte Moerner

     Chili

    114,5

    2

     

     Birthe Horsens

     Ofelia

    106

    3

     

     Hans-Peder Larsen

     Sally

    106

    3

     

     Hans Kr.L. Rasmussen

     Cilla

    104

    5

     

     Hanne Sørensen

     Pelle

    100,5

    6

     

     Bitten Tobiassen

     Matti

    95

    7

     

     Karen Horsens         Ufk.

     Kiwi

    116,5